Tümüne geri dön

Şüpheli İşlemler (Sahte / fake konum denemeleri)

Patron PDKS uygulaması, kötü niyetli kullanıcıları engellemek ve her zaman doğru işlemler yapıldığından emin olmak için birtakım kontroller ve güvenlik önlemlerine sahiptir.

Bunlardan en önemlisi, konumuna gitmeden sahte (fake) konum ayarları / uygulamaları ile konum okutma kontrolüdür.

Patron uygulaması karekod (QR) okutma sırasında GPS üzerinden konumunuzu (koordinatınızı) alır ve konuma tanımlanan okutma alanının içinde olup olmadığınızı kontrol eder. Bazı kötü niyetli kullanıcılar, bu veriyi bir programla veya ayarla yanılmaya çalışıp konumda olmadan, konumdaymış gibi okutmaya çalışabilir.

Böylesine bir sahte (fake) konum denemesinde, Patron PDKS uygulaması, cihazdaki konum verisinin sahte (fake) konum olduğunu algılamaya çalışır. Eğer böylesine bir durum olduğuna dair bulgulara ulaşırsa, bu işlemleri "Şüpheli İşlemler" olarak değerlendirir.

Şüpheli bir kayıt denemesi yapıldığı an, deneme yapan personele uyarı verir, bu denemeyi de yöneticilerin incelemesi için sisteme kaydeder.

Şüpheli işlemleri görüntülemek 

Süpheli İşlemleri görüntülemek için yönetim paneline giriş yaptıktan sonra, sol menülerden

Şirket Ayarları menüsü altındaki > Şüpheli İşlemler menüsüne tıklayın.

Şüpheli İşlemler sayfası ekrana gelecektir.

Patron PDKS bir işlemi şüpheli olarak algıladığında, personelin sağladığı konumu ve IP adresinden gelen konum bilgisini de sisteme kaydeder. Bu koordinatlara tıklayarak Google Haritalar üzerinden yaklaşık konumlarını inceleyebilirsiniz.

Hemen kayıt olun ve ücretsiz deneyin!

Patron PDKS'ye kayıt olmak ve denemek ücretsizdir. Hemen birkaç adımlık kayıt formunu doldurun ve onay beklemeden anında kullanmaya başlayın.

Kredi kartı, ön ödeme veya taahhüt gerekmez.